Посібник з експортного контролю
Посібник з експортного контролю України створено з метою надання українським торговельним суб'єктам практичних рекомендацій, довідкових матеріалів та порад з питань експортного контролю. Посібник включає детальне роз’яснення чинних нормативно-правових актів з прив’язкою до останніх змін законодавства, наглядний інструментарій із заповнення необхідних документів та покрокову методологію щодо здійснення міжнародних передач товарів, що в свою чергу сприятиме підвищенню обізнаності про останні події, що відбуваються в цій галузі.
Посібник є практичним інструментарієм для суб’єктів ЗЕД при здійсненні міжнародних передач контрольованих товарів. Матеріали посібника сприятимуть полегшенню роботи фахівців вітчизняних підприємств, бізнесових структур та брокерів (посередників) в сфері експортного контрою України. Практичні рекомендації, форми і бланки необхідних документів та наглядні приклади з роботи фахівців Держекспортконтролю та митних служб України сприятимуть в роботі суб’єктів підприємницької діяльності та прискорять процедури отримання дозвільних документів у сфері експортного контролю.
У додатку до Посібника читачам пропонується переклад на українську мову чинного єдиного списку товарів подвійного використання, який є Додатком І до Регламенту ЄС No 428/2009. Зазначений регламенту встановлює режим Європейського Союзу щодо контролю за передачами товарів подвійного використання (ТПВ). Починаючи з 2009 року, Додаток І регулярно оновлюється (в останні роки – щорічно). При його оновленні враховуються ті зміни, які вносяться до контрольних списків у рамках діяльності Австралійської групи, Режиму контролю за ракетними технологіями, Групи ядерних постачальників, Вассенаарської домовленості та виконання Конвенції про заборону хімічної зброї. Представлений у публікації переклад єдиного списку ТПВ було введено в дію у грудні 2018 року. Перекладений на українську мову єдиний список товарів подвійного використання, запроваджений в ЄС, буде корисним довідковим матеріалом для представників державних органів, промисловості, наукових установ, експертів, які залучені до різних аспектів діяльності, повʼязаної з міжнародними передачами ТПВ.
Проект став можливим завдяки фінансуванню Українським Науково-Технологічним Центром (УНТЦ), за кошти Представництва ЄС в Україні. Виконано Науково-технічним центром експорту та імпорту спецтехнологій, техніки та матеріалів (НТЦ) за підтримки Державної служби експортного контролю України.
Ознайомитись з виданням можна за посиланням exportcontrol.in.ua